מהו סושי ??

סושי ( או בשמו הידוע יותר בארצנו "שוסי" ) , הינו מאכל יפני מסורתי , מהמאה ה-15. מקורו בדרך מסורתית להחמצת דגים וירקות , על מנת לשמרם לתקופה ארוכה יחסית.
מקור השם "סושי" הוא ביפנית עתיקה , ומובנו – "אני מחמיץ". בתקופות מאוחרות יותר קיבלה המילה משמעות של מאכלים המבוססים על אורז חמוץ.
ברבות הימים הפך הסושי למאכל ל"אניני טעם" במיוחד בארצות המערביות , ולסמל סטטוס של ממש . מחירו הגבוה במסעדות "פלצניות" , ההילה שצמחה סביב הקושי בהכנתו , והשנים הרבות שצריך ללמוד כדי להפוך לאומן סושי. ביפן יש ללמוד 5 שנים , רק כדי לרכוש זכות להגיש סושי (לא להכין) !!!
הסושי מתבסס בעיקרו על אצת נורי , אורז ומילויים שונים (ירקות , דגים , וכו ...) , אך מהמגוון הדל לכאורה הזה – ניתן להגיע לצירופים מרהיבי עין , וערבי חיך.

סוגים עיקריים של סושי –

 

מאקי סושי -  

הצורה הנפוצה והמוכרת. אצת הנורי מקיפה את האורז. ישנם 2 סוגים:

 

פוטו מאקי – עשוי מאצה שלמה,מכיל מספר סוגים של דגים או ירקות.

הוסו מאקי/צ'ו מאקי – מגולגלים מחצי אצה , עם סוג אחד של מלוי

אינסייד אאוט –

דומה בהרכבו למאקי , אך מגולגל כאשר האורז כלפי חוץ , והאצה בפנים.

נאגירי סושי –

קוביית אורז , ועלייה חתיכת דג ,חביתה , או ירק. נהוג למרוח מעט ווסאבי בין הדג לאורז. בשוק קיימות תבניות להכנת נגירי , ההופכות את התהליך לפשוט מאד

 

סאשימי –

מנת פתיחה של נתחי דג חי , ללא אורז.

 

הנדרול –

 

קונוס מגולגל של אורז דגים וירקות


תדמור, סדנת סושי
דירוג:  (3.6)


הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
  

תגובות הגולשים

03. מאוד מעניין - תודה! / שגיב ירושלים (21/12/2011)
02. פוטו מאקי / הוסו מאקי / צ'ו מאקי / קיפ (18/03/2011)
01. סושי / יהודית (28/11/2006)


הודעה לגולשים באתר

התוכן באתר זה קובץ ממגוון רחב של מקורות איכותיים וממספר גדול של אתרים מתחומים שונים וברובו אינו נכתב על ידנו אלא מצוטט כמו שהוא תוך מתן קרדיט ליוצריו על ידי הפניית הגולש. אם אהבתם את הכתבה אנו מזמינים אתכם לגלוש אל האתר המקורי ע"י לחיצה על הלינק בסוף הכתבה ,כמו כן, מוצג שמו של מחבר המאמר ליד הקישור לאתר המקור. אנא זיכרו כי איננו אחראים לעדכניותו של המידע או לתכנים פוגעניים לכאורה מהסיבות הנ"ל ,למרות שאנו משתדלים לפרסם רק מאמרים מאומתים ומדוייקים.  כמו כן, הכניסה לאתר זה מהווה הצהרה כי אתם מוותרים בזאת על כל דרישה משפטית כעת ולאחר הגלישה באתר וכי קראתם את ההקדמה הנ"ל והבנתם אותה על כל המשתמע ממנה.  יחד עם זאת, אם מצאתם כתבה המפורסמת כאן ואשר לדעתכם פוגעת בכם באיזו שהיא צורה אנא צרו קשר עמנו בהקדם