אורז סושי - מתכון יפני

המצרכים:
1 שקית אורז סושי אורגני (חצי ק"ג)
2 כוסות מים
1/4 כוס חומץ אורז לסושי מיצוקן
1.5 כפות סוכר (לא, זו לא טעות)
1 כפית מלח

אופן ההכנה:
כבר במבט מרפרף על רשימת המצרכים ניתן לראות שהכנת האורז לסושי אינה דומה להכנת אורז רגיל. הכנת הסושי ביפן מהווה התמחות של שנים רבות ולמרכיב האורז חשיבות רבה ביותר.

ככל הדגנים והקיטניות, מומלץ לשטוף את האורז לפני השימוש פעמים רבות. בזמן השטיפה, מומלץ להתחיל בהרתחת המים בסיר. משרתחו המים, יש להוסיף את האורז (לא להבהל - ללא מלח, שמן או כל תוספת אחרת). לאחר רבע שעה יש לכבות את האש, לפרוס חיתול (לא תיתול משומש של הילדה, הכוונה לבד כותנה נקי ויבש) ולסגור את המכסה לרבע שעה נוספת.
בזמן ההמתנה, יש לחמם מעט את חומץ האורז ולערבב את הסוכר והמלח עד להתמוססות מלאה.
לאחר רבע שעה, יש לפתוח את הסיר ולהקפיץ את האורז עם כף עץ. עם הערבוב גרגרי האורז מתחילים להפרד כשהם מתקררים ומאבדים מהלחות.
כעת, מעבירים את האורז לקערת עץ רחבה וממשיכים להקפיץ תוך כדי הוספת תערובת החומץ. הצבע הזהוב והדביקות שחוזרת הם סימן מובטח להצלחה.

מספר מנות: מספיק לכ 25 רוליםנתקבל מאת: שרון כץ
דירוג:  (3.5)


הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
  


הודעה לגולשים באתר

התוכן באתר זה קובץ ממגוון רחב של מקורות איכותיים וממספר גדול של אתרים מתחומים שונים וברובו אינו נכתב על ידנו אלא מצוטט כמו שהוא תוך מתן קרדיט ליוצריו על ידי הפניית הגולש. אם אהבתם את הכתבה אנו מזמינים אתכם לגלוש אל האתר המקורי ע"י לחיצה על הלינק בסוף הכתבה ,כמו כן, מוצג שמו של מחבר המאמר ליד הקישור לאתר המקור. אנא זיכרו כי איננו אחראים לעדכניותו של המידע או לתכנים פוגעניים לכאורה מהסיבות הנ"ל ,למרות שאנו משתדלים לפרסם רק מאמרים מאומתים ומדוייקים.  כמו כן, הכניסה לאתר זה מהווה הצהרה כי אתם מוותרים בזאת על כל דרישה משפטית כעת ולאחר הגלישה באתר וכי קראתם את ההקדמה הנ"ל והבנתם אותה על כל המשתמע ממנה.  יחד עם זאת, אם מצאתם כתבה המפורסמת כאן ואשר לדעתכם פוגעת בכם באיזו שהיא צורה אנא צרו קשר עמנו בהקדם