מיקום: צמחוני / סלטים

סלט חצילים טבעי רומני

בשבילי החציל הוא המלך , פסגת הטעמים ,אין עוד משהו דומה לו שיכול לשמש השראה לכל כך הרבה מתכונים וטעמים ,לא פעם קרה שקניתי חציל יפה ששבה את ליבי בדוכן הירקות מבלי לדעת מה יצא ממנו בסופו של דבר ,גם שאני קולה אותו על האש עדין הכל פתוח .
החציל האהוב ביותר עלי הוא זה הבסיסי עם מעט תוספות ,זה שממש מרגישים את טעמו הקלוי בלבד .

אני קולה את החצילים בבית בד"כ על מחבת פסים,
מסובב אותו מידי פעם כדי שיחרך היטב מכל הצדדים.
לא לשכוח לנקב אותו בכמה דקירות סכין כדי שהלחצים הנוצרים בפנים ימצאו את דרכם החוצה ולא יתפוצצו לנו בפנים. שלב הקליה והריחות שאופפים את הבית הוא השלב שכל מיצי הגוף מתחילים לתפקד ולחשוב על המתכון .
לאחר הקליה יש לתת לחציל זמן רגיעה ,וכשחומו יורד אפשר להסיר את הקליפה החרוכה. את בשר החציל אני מניח במסננת דקה ל-20 ד' בערך להגרת נוזלים מיותרים. יש לקצוץ את בשרו היטב והמהדרין קוצצים אותו במכות עם קופיץ מעץ.

תיבול: מלח ,פלפל שחור ,לימון או מעט חומץ שום כתוש ושמן .
הכמויות לתיבול אינם נוסחה קבועה  כל אחד וטעמו הוא. להגשה עם בצל קצוץ.
הכנה וצילום baronm10


דירוג:  (2.9)


הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
  


הודעה לגולשים באתר

התוכן באתר זה קובץ ממגוון רחב של מקורות איכותיים וממספר גדול של אתרים מתחומים שונים וברובו אינו נכתב על ידנו אלא מצוטט כמו שהוא תוך מתן קרדיט ליוצריו על ידי הפניית הגולש. אם אהבתם את הכתבה אנו מזמינים אתכם לגלוש אל האתר המקורי ע"י לחיצה על הלינק בסוף הכתבה ,כמו כן, מוצג שמו של מחבר המאמר ליד הקישור לאתר המקור. אנא זיכרו כי איננו אחראים לעדכניותו של המידע או לתכנים פוגעניים לכאורה מהסיבות הנ"ל ,למרות שאנו משתדלים לפרסם רק מאמרים מאומתים ומדוייקים.  כמו כן, הכניסה לאתר זה מהווה הצהרה כי אתם מוותרים בזאת על כל דרישה משפטית כעת ולאחר הגלישה באתר וכי קראתם את ההקדמה הנ"ל והבנתם אותה על כל המשתמע ממנה.  יחד עם זאת, אם מצאתם כתבה המפורסמת כאן ואשר לדעתכם פוגעת בכם באיזו שהיא צורה אנא צרו קשר עמנו בהקדם