לוביה

תגיות: לוביה
נשות המשפחה שגרו באותו הבית נהגו לבשל בחברותה, והעבירו את הזמן תוך שילוב של הדברים שנשים הכי אוהבות לעשות: להתייפות, לאכול ולקשקש. אז בין קילוף תפוחי אדמה וקיצוץ פטרוזיליה, התעדכנו בנעשה בעיר, והתייעצו עם ה"חפאפא", הקוסמטיקאית שהוזמנה מבעוד מועד שטיפלה בתסרוקות, ונהגה להשיא עצות בענייני יופי. מן הון להון מדרך הטבע היו זקוקות לשבירת הרעב או כפי שזה קרוי בעיראקית: "כסר ג'וע ". לצורך זה הוכנו מצרכים מתאימים מהם ניתן להתקין מאכלים קלים וטעימים שהם לא ארוחה ממש אלא רק משהו לנשנש, כמו לוביה, וביצים קשות שבושלו באותו הסיר עם תפוחי אדמה.

מקררים את הביצים ותפוחי האדמה, פורסים את הביצים לרבעים ואת תפוח האדמה לפרוסות עבות. מרפדים צלחת בפטרוזיליה ובה מניחים את רבעי הביצה. בצלחת נוספת מרופדת בפטרוזיליה, מניחים פרוסות תפוחי אדמה ולוביה.
מתבלים במלח ופלפל שחור.

אופן הכנת הלוביה: מבשלים  כשעה במים, 1 ק'ג לוביה טרייה ושטופה היטב בסיר מכוסה.  מוסיפים מלח ומגישים.

ליצדקו ללמג'נון מג'נון ונץ.
מי שמצדיק את המשוג  משוגע וחצי.


ספר המתכונים של משפחת גרשון
דירוג:  


הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
  


הודעה לגולשים באתר

התוכן באתר זה קובץ ממגוון רחב של מקורות איכותיים וממספר גדול של אתרים מתחומים שונים וברובו אינו נכתב על ידנו אלא מצוטט כמו שהוא תוך מתן קרדיט ליוצריו על ידי הפניית הגולש. אם אהבתם את הכתבה אנו מזמינים אתכם לגלוש אל האתר המקורי ע"י לחיצה על הלינק בסוף הכתבה ,כמו כן, מוצג שמו של מחבר המאמר ליד הקישור לאתר המקור. אנא זיכרו כי איננו אחראים לעדכניותו של המידע או לתכנים פוגעניים לכאורה מהסיבות הנ"ל ,למרות שאנו משתדלים לפרסם רק מאמרים מאומתים ומדוייקים.  כמו כן, הכניסה לאתר זה מהווה הצהרה כי אתם מוותרים בזאת על כל דרישה משפטית כעת ולאחר הגלישה באתר וכי קראתם את ההקדמה הנ"ל והבנתם אותה על כל המשתמע ממנה.  יחד עם זאת, אם מצאתם כתבה המפורסמת כאן ואשר לדעתכם פוגעת בכם באיזו שהיא צורה אנא צרו קשר עמנו בהקדם