כל אחד יכול במטבח - טיפים למתחילים

המטבח הביתי יכול להיות מקור אדיר להנאה, להחזיר אתכם ואת בני הבית לעולם של אוכל ביתי, בריא וטעים יותר. ובכל זאת, לרבים, המטבח הוא טריטוריה לא מוכרת, אפילו מפחידה והתבשיל המורכב ביותר שהם מעיזים להוציא תחת ידם הוא חביתה. מי שרוצה לעשות את הצעד האמיץ, להכנס באמת למטבח ולהתמסר לקסמיו, יגלה שהשד לא נורא כל כך. גם תבשילים ומאפים שנראים מהצד מורכבים ושדורשים כישרון מיוחד, יכול כל אחד להכין. על מנת להכנס למטבח בצעד בוטח ניתן גם לפנות לקבלת עזרה חיצונית, בצורת סדנאות בישול ואפיה ומשם השמים הם הגבול

 

 

 

המטבח הביתי יכול להיות מקור אדיר להנאה, להחזיר אתכם ואת בני הבית לעולם של אוכל ביתי, בריא וטעים יותר. ובכל זאת, לרבים, המטבח הוא טריטוריה לא מוכרת, אפילו מפחידה והתבשיל המורכב ביותר שהם מעיזים להוציא תחת ידם הוא חביתה. מי שרוצה לעשות את הצעד האמיץ, להכנס באמת למטבח ולהתמסר לקסמיו, יגלה שהשד לא נורא כל כך. גם תבשילים ומאפים שנראים מהצד מורכבים ושדורשים כישרון מיוחד, יכול כל אחד להכין. על מנת להכנס למטבח בצעד בוטח ניתן גם לפנות לקבלת עזרה חיצונית, בצורת סדנאות בישולואפיה ומשם השמים הם הגבול.

קודם כל תרגעו

הצעד הראשון במטבח הוא לקחת נשימה עמוקה ולהרגע. אחת הדרכים היעילות להרגע היא פשוט להכיר את המטבח שלכם, איפה כל דבר נמצא ולהכין את כל המצרכים והכלים שישמשו אתכם בבישול. אם הקדמתם לבישול סידור של כל הפרודוקטים והכלים, בבישול עצמו יהיה לכם די זמן לסדר ולנקות אחריכם בין שלב לשלב. סדר וניקיון תוך כדי העבודה מרחיק אתכם מאחד הפחדים הגדולים של המטבחו-פובים: ערימות ענקיות של כלים ובלאגן.

לפי הספר

הבישולים הראשונים שלכם לא חייבים להיות מסובכים מאוד, אפשר להרים את הרף בהדרגה. בשלנים מיומנים מרשים לעצמם לאלתר ולשחק עם חלק מהמרכיבים והתהליכים, ברמת המתחילים מומלץ בחום ללכת לפי הספר או לפי המתכון ולבצע כל שלב בקפידה, בלי לחפף בכלום. דברים שנראים כלא קריטיים כמו לחמם את התנור 15 דקות לפני שמכניסים את העוגה, לשמור על הבצק קר או לתת לבלילה חצי שעה לתפוח במקרר – יכולים לקבוע אם תנחלו הצלחה או מפח נפש. אם אתם אנשים יצירתיים וחייבים לפרוץ קצת את גבולות המתכון, תגלו עם הזמן שיש אלמנטים בתבשילים שאפשר לאלתר בהם (למשל להוסיף ללזניה פטריות או ירקות אחרים), כל עוד המהות של המתכון (הבצק, המרקם, הציר..) לא נפגעים.

הפרודוקטים עושים את ההבדל

הכניסה למטבח היא הזדמנות לשים בצד כל מיני מזונות לא בריאים ולא טריים. טעמם ומרקמם של מצרכים איכותיים, בעיקר ירקות ופירות טריים, לא קפואים או משומרים, איכותיים הרבה יותר והאיכות תורגש במתכון. תגלו שלכל הירקות יש טעם משובח ולא צריך לכסות את התפלות בקטשופ ובשאר רטבים שכוללים בעיקר הפגזה של סוכר, מלח וחומרים משמרים.

מהמטבח באהבה

בסופו של דבר בישול ביתי אמיתי מתחיל מאהבה גדולה, אותה אהבה שיצקה אמנו לתבשילי ילדות אהובים שהזינו אותנו בימים קשים גם בנחמה ובכוחות הריפוי שלהם. הבשלן החובב נהנה קודם כל מחווית ההכנה, שיש בה משהו מרגיע, מעין ריפוי בעיסוק וכשמבשלים ביחד החדווה והכיף כפולים. מעבר לזה, יש הנאה גדולה בלהאכיל אחרים במאכלים שהכנת בעמל ואהבה ולזכות למחמאות ולשבחים.


"המידע נכתב על ידי צוות אתר חוגל"
דירוג:  (2.2)


הוסף תגובה

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
  


הודעה לגולשים באתר

התוכן באתר זה קובץ ממגוון רחב של מקורות איכותיים וממספר גדול של אתרים מתחומים שונים וברובו אינו נכתב על ידנו אלא מצוטט כמו שהוא תוך מתן קרדיט ליוצריו על ידי הפניית הגולש. אם אהבתם את הכתבה אנו מזמינים אתכם לגלוש אל האתר המקורי ע"י לחיצה על הלינק בסוף הכתבה ,כמו כן, מוצג שמו של מחבר המאמר ליד הקישור לאתר המקור. אנא זיכרו כי איננו אחראים לעדכניותו של המידע או לתכנים פוגעניים לכאורה מהסיבות הנ"ל ,למרות שאנו משתדלים לפרסם רק מאמרים מאומתים ומדוייקים.  כמו כן, הכניסה לאתר זה מהווה הצהרה כי אתם מוותרים בזאת על כל דרישה משפטית כעת ולאחר הגלישה באתר וכי קראתם את ההקדמה הנ"ל והבנתם אותה על כל המשתמע ממנה.  יחד עם זאת, אם מצאתם כתבה המפורסמת כאן ואשר לדעתכם פוגעת בכם באיזו שהיא צורה אנא צרו קשר עמנו בהקדם